| User | job1957 |
| Upload Date | Sat, 30 Oct 2021 01:08:07 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1317 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2311 | |
| Integer Score | 1160 | |
| Floating Point Score | 1492 | |
|
AES-XTS
|
2311
3.94 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1370
6.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1359
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1185
3.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
964
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
951
297.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1143
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1117
356.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1120
8.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1313
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1467
1.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1279
7926.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1531
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1360
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1213
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2543
124.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2421
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1634
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1074
9.62 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1329
42.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1198
46.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 12919 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7066 | |
| Integer Score | 12492 | |
| Floating Point Score | 14818 | |
|
AES-XTS
|
7066
12.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
17824
90.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18412
871.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5329
15.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14415
16.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14708
4.61 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13161
714.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7339
2.28 MB/sec |
|
|
Clang
|
16841
131.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12281
142.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14714
18.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20702
128258.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14742
810.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17015
131.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12470
307.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
24076
1.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
24243
330.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22652
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12764
114.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10906
348.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4312
166.6 images/sec |