| User | HouFong |
| Upload Date | Thu, 23 Sep 2021 15:52:11 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1233 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1551 | |
| Integer Score | 1177 | |
| Floating Point Score | 1300 | |
|
AES-XTS
|
1551
2.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1191
6.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1355
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1095
3.09 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1134
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1143
358.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1204
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1210
385.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1188
9.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1095
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1058
1.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1188
7359.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1057
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1104
8.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1112
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2058
100.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2292
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1403
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1095
9.81 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1242
39.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1224
47.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6444 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5491 | |
| Integer Score | 6407 | |
| Floating Point Score | 6682 | |
|
AES-XTS
|
5491
9.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7311
37.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8795
416.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3735
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6055
7.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6933
2.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7158
388.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5741
1.79 MB/sec |
|
|
Clang
|
7369
57.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5956
69.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6406
8.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8811
54586.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6070
333.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6701
51.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6755
166.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9126
447.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13150
179.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9259
7.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6313
56.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3919
125.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2783
107.5 images/sec |