| User | HouFong |
| Upload Date | Thu, 23 Sep 2021 15:45:49 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1182 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1385 | |
| Integer Score | 1155 | |
| Floating Point Score | 1208 | |
|
AES-XTS
|
1385
2.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1119
5.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1330
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1074
3.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1136
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1143
358.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1161
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1183
377.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1164
9.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1100
12.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1032
1.29 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1109
6870.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1060
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1075
8.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1014
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1767
86.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2281
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1415
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1077
9.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
830
26.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1191
46.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6207 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5565 | |
| Integer Score | 6096 | |
| Floating Point Score | 6556 | |
|
AES-XTS
|
5565
9.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6290
31.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7490
354.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3795
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5776
6.78 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6667
2.09 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7017
380.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5804
1.81 MB/sec |
|
|
Clang
|
7126
55.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5819
67.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6505
8.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8541
52912.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5699
313.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6665
51.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6710
165.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9063
444.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12475
170.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9168
7.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5974
53.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4016
128.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2731
105.5 images/sec |