| User | Warder105 |
| Upload Date | Wed, 22 Sep 2021 17:16:16 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4637 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1562 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3782 | |
| Integer Score | 1309 | |
| Floating Point Score | 1739 | |
|
AES-XTS
|
3782
6.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1570
7.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1582
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1223
3.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
974
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1293
405.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1373
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1280
407.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1296
10.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1291
15.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1567
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1517
9398.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1786
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1592
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1434
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2878
141.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3009
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1923
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1348
12.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1499
47.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1349
52.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 9723 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7277 | |
| Integer Score | 8973 | |
| Floating Point Score | 11755 | |
|
AES-XTS
|
7277
12.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12431
62.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14585
690.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4708
13.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4169
4.90 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11306
3.54 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10376
563.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8359
2.60 MB/sec |
|
|
Clang
|
11537
89.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9368
108.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13025
16.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16009
99184.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12203
670.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13196
101.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10977
270.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16078
788.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21942
299.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17581
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10825
97.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7204
230.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3322
128.4 images/sec |