| User | HouFong |
| Upload Date | Wed, 22 Sep 2021 16:04:30 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9500 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RHXRG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 17026 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 4994 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1230 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1631 | |
| Integer Score | 1167 | |
| Floating Point Score | 1298 | |
|
AES-XTS
|
1631
2.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1188
6.01 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1371
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1078
3.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1109
1.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1106
346.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1174
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1199
382.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1166
9.08 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1139
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1143
1.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1197
7413.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1125
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1148
8.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1128
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2024
99.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2157
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1481
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1093
9.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1004
32.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1242
48.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6340 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5865 | |
| Integer Score | 6228 | |
| Floating Point Score | 6663 | |
|
AES-XTS
|
5865
10.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7384
37.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8393
397.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3676
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5649
6.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6611
2.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6918
375.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5852
1.82 MB/sec |
|
|
Clang
|
7030
54.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5821
67.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7040
8.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8608
53329.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5966
328.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6962
53.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6856
169.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9629
472.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12879
175.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9771
7.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5565
49.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3785
121.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2609
100.8 images/sec |