| Upload Date | Sat, 16 May 2020 18:29:56 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B84 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M PRO-M2 (MS-7B84) |
| Power Plan | G tasarrufu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1465 MHz |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1660 Ti |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.86 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 65396 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
76253
19.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
45240
2.83 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
236268
334.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
53719
9.48 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
49985
2.75 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
130342
1.51 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21209
163.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
58523
1.44 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
30423
629.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
240539
6407.0 FPS |
|
|
SFFT
|
36105
497.3 Gflops |