| User | jonatassfredo |
| Upload Date | Wed, 29 Apr 2020 21:38:03 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450 Pro4 |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.66 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1762 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Ellesmere |
| Board Name | Radeon RX 580 Series |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1.48 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 52331 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
66444
17.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
42165
2.64 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
141496
200.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
41888
7.39 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
56648
3.11 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
140387
1.63 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9441
72.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
51235
1.26 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
15052
311.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
173455
4620.1 FPS |
|
|
SFFT
|
48332
665.8 Gflops |