| User | garyturner |
| Upload Date | Wed, 21 Jan 2026 13:59:31 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z490-A GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Compute Capability Memory | 12.0 |
| Maximum Frequency | 2.54 GHz |
| Multiprocessor Count | 48 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 11.9 GB 14.0 GHz |
| CUDA Score | 233479 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
208628
54.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
113203
7.09 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
697468
986.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
175541
31.0 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
263457
14.5 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
965512
11.2 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
54356
418.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
212482
5.24 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
97076
2.01 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1066072
28395.7 FPS |
|
|
SFFT
|
127840
1.76 Tflops |