| Upload Date | Sun, 07 Dec 2025 05:23:47 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | B550 Phantom Gaming 4/ac |
| Motherboard | ASRock B550 Phantom Gaming 4/ac |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4304 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 128.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Compute Capability Memory | 12.0 |
| Maximum Frequency | 2.59 GHz |
| Multiprocessor Count | 70 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 15.9 GB 14.0 GHz |
| CUDA Score | 283299 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
254905
66.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
151026
9.45 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
923988
1.31 Tpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
206347
36.4 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
371974
20.4 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1188958
13.8 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
60179
463.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
237185
5.85 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
84721
1.75 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1476760
39334.7 FPS |
|
|
SFFT
|
162736
2.24 Tflops |