| Upload Date | Tue, 25 Nov 2025 18:29:47 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2xxx |
| Motherboard | HP 88DD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4206 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1650 |
| Compute Units | 14 |
| Maximum Frequency | 1515 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 39978 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
46601
12.1 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
27060
1.69 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
131921
186.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
35869
6.33 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
26264
1.44 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
75517
875.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12935
99.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36640
903.1 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
19534
404.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
195393
5204.5 FPS |
|
|
SFFT
|
19471
268.2 Gflops |