| Upload Date | Tue, 25 Nov 2025 02:08:12 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | rockchip orangepicm4 |
| Model ID | rockchip orangepicm4 |
| Motherboard | rk30sdk |
| Governor | interactive |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Rockchip |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 1.91 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | ARM |
| Platform Name | ARM Platform |
| Device Vendor | ARM |
| Device Name | Mali-G52 r1p0 |
| Compute Units | 1 |
| Maximum Frequency | 800 MHz |
| Device Memory | 1.90 GB |
| OpenCL Score | 501 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
743
192.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
441
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
1011
1.43 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
513
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
290
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
916
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
276
2.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
511
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
234
4.85 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
2566
68.3 FPS |
|
|
SFFT
|
132
1.81 Gflops |