| Upload Date | Sat, 22 Nov 2025 05:03:53 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87M-D3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87M-D3H |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1271 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1050 |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.46 GHz |
| Multiprocessor Count | 5 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 2.00 GB 3.50 GHz |
| CUDA Score | 18399 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
25024
6.48 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
8558
535.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
42690
60.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19442
3.43 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
13065
718.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
55475
643.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7346
56.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16627
409.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
5006
103.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
71964
1916.8 FPS |
|
|
SFFT
|
14434
198.8 Gflops |