| Upload Date | Mon, 17 Nov 2025 21:26:42 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2026) |
| Model | MacBook Air (13-inch Mid 2012) |
| Model ID | MacBookAir5,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-2E6FAB96566FE58C MacBookAir5,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3667U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 1600 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | Intel |
| Device Name | HD Graphics 4000 |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1150 MHz |
| Device Memory | 1.50 GB |
| OpenCL Score | 948 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
564
145.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
527
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
660
933.1 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
385
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
740
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
5396
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
462
3.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
845
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
252
5.22 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
13206
351.8 FPS |
|
|
SFFT
|
1426
19.6 Gflops |