| Upload Date | Mon, 11 Aug 2025 09:46:28 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo V2352GA |
| Model ID | vivo V2352GA |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 11.03 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) 735 |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1.00 MHz |
| Device Memory | 5.51 GB |
| OpenCL Score | 9776 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
13108
3.39 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
7810
488.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
19078
27.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9922
1.75 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8061
443.1 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
33258
385.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4724
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4690
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3733
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
64417
1715.8 FPS |
|
|
SFFT
|
2817
38.8 Gflops |