| User | pep_one |
| Upload Date | Mon, 12 Aug 2024 11:19:52 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Supermicro X9SCI/X9SCA |
| Motherboard | Supermicro X9SCI/X9SCA |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1225 V2 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3599 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 1600 MT/s |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 970 |
| Vulkan Score | 33262 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
32742
8.47 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
22775
1.43 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
74123
104.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
38164
6.73 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
28845
1.59 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
77676
900.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10686
82.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33656
829.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11429
236.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
80230
2137.0 FPS |
|
|
SFFT
|
35379
487.3 Gflops |