| Upload Date | Wed, 17 Jul 2024 07:42:10 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2581 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 10.99 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) 750 |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 5.49 GB |
| OpenCL Score | 13802 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15799
4.09 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
10935
684.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
29635
41.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11439
2.02 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
12274
674.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
44264
513.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5818
44.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6590
162.4 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
6030
124.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
106039
2824.4 FPS |
|
|
SFFT
|
4437
61.1 Gflops |