| Upload Date | Sat, 04 Feb 2023 01:11:52 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 11JJCTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 3190 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750GE |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4268 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx90c |
| Board Name | AMD Radeon(TM) Graphics |
| Compute Units | 8 |
| Maximum Frequency | 2000 MHz |
| Device Memory | 12.1 GB |
| OpenCL Score | 14837 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
12913
3.34 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
9583
599.8 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
48747
68.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9683
1.71 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
11856
651.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
37331
432.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3947
30.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15081
371.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7942
164.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
82789
2205.2 FPS |
|
|
SFFT
|
7579
104.4 Gflops |