| Upload Date | Fri, 03 Feb 2023 16:44:34 +0000 |
| Views | 81 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | SZMZ X99-S3 |
| Motherboard | SZMZ X99-S3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698B v3 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3399 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 256 KB x 16 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Pitcairn |
| Board Name | AMD Radeon HD 7800 Series |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 900 MHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| OpenCL Score | 21644 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
28287
7.32 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
13287
831.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
62762
88.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20085
3.54 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
19471
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
44156
511.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6779
52.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14795
364.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7243
149.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
99341
2646.0 FPS |
|
|
SFFT
|
16609
228.8 Gflops |