| Upload Date | Wed, 11 Jan 2023 21:09:31 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | OnePlus Nord N100 |
| Model ID | OnePlus BE2012 |
| Motherboard | bengal |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.61 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.52 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 1 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 1.76 GB |
| OpenCL Score | 269 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
464
120.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
223
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
579
819.0 Mpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
548
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
346
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1195
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
134
1.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
67
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
79
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
607
16.2 FPS |
|
|
SFFT
|
90
1.25 Gflops |