| Upload Date | Fri, 06 Jan 2023 09:18:32 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.1 (Build 22C65) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Base Frequency | 3.18 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB RAM 4000 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon Unknown Prototype Compute Engine |
| Compute Units | 80 |
| Maximum Frequency | 2660 MHz |
| Device Memory | 16.0 GB |
| OpenCL Score | 109531 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
106576
27.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
94177
5.90 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
436690
617.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
66523
11.7 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
130829
7.19 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
351994
4.08 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
31238
240.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
114491
2.82 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
35187
727.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
507362
13514.0 FPS |
|
|
SFFT
|
31752
437.4 Gflops |