| Upload Date | Sat, 14 Mar 2020 09:51:36 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 7.0 |
| Model | Samsung Galaxy S6 |
| Model ID | samsung SM-G920I |
| Motherboard | universal7420 |
| Governor | interactive |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM SAMSUNG |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 2.62 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | ARM |
| Platform Name | ARM Platform |
| Device Vendor | ARM |
| Device Name | Mali-T760 |
| Compute Units | 8 |
| Maximum Frequency | 5.00 MHz |
| Device Memory | 2.62 GB |
| OpenCL Score | 595 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
583
150.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
472
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
990
1.40 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
642
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
546
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1926
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
502
3.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
699
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
200
4.13 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1217
32.4 FPS |
|
|
SFFT
|
211
2.91 Gflops |