| User | patrickjulian |
| Upload Date | Wed, 30 Nov 2022 06:28:07 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1800 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
| Compute Capability Memory | 8.6 |
| Maximum Frequency | 1.80 GHz |
| Multiprocessor Count | 68 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 10.00 GB 9.50 GHz |
| CUDA Score | 225456 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
246574
63.8 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
132224
8.28 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
687246
972.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
170225
30.0 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
177706
9.77 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
844396
9.79 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
50816
391.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
197062
4.86 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
88059
1.82 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1013875
27005.4 FPS |
|
|
SFFT
|
149513
2.06 Tflops |