| User | lukipav |
| Upload Date | Sun, 08 Mar 2020 19:33:47 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B85 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450 GAMING PRO CARBON AC (MS-7B85) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3.68 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Ellesmere |
| Board Name | Radeon (TM) RX 470 Graphics |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 1.26 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 39968 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
50533
13.1 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
30937
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
105948
149.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
32625
5.76 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
42447
2.33 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
102737
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7897
60.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36099
889.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12623
261.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
134808
3590.7 FPS |
|
|
SFFT
|
36368
501.0 Gflops |