| Upload Date | Fri, 13 May 2022 20:29:29 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 20M9CTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 20M9CTO1WW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8850H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | Quadro P3200 with Max-Q Design |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.40 GHz |
| Multiprocessor Count | 14 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 6.00 GB 3.50 GHz |
| CUDA Score | 34032 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
52159
13.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
20873
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
94076
133.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
33310
5.88 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
12855
706.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
112768
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11429
88.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37956
935.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7928
164.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
142182
3787.1 FPS |
|
|
SFFT
|
29326
404.0 Gflops |