| Upload Date | Sun, 20 Mar 2022 05:51:28 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 11.6.5 (Build 20G527) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2020) |
| Model ID | iMac20,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-CFF7D910A743CAAF iMac20,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 1333 MHz |
| Metal Score | 43283 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
48796
12.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
36107
2.26 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
131542
186.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
26056
4.60 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
34895
1.92 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
105705
1.23 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10225
78.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
49710
1.23 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
17956
371.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
127266
3389.8 FPS |
|
|
SFFT
|
38603
531.7 Gflops |