| Upload Date | Sun, 19 Jan 2020 13:51:49 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Manjaro Linux 5.4.12-1-MANJARO x86_64 |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ULTRA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.37 GB |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.63 GHz |
| Multiprocessor Count | 28 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 10.9 GB 5.50 GHz |
| CUDA Score | 56154 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
106003
27.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
48404
3.03 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
180352
255.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
60231
10.6 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
17002
934.6 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
176472
2.05 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17777
136.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
79902
1.97 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10592
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
231843
6175.3 FPS |
|
|
SFFT
|
30012
413.4 Gflops |