| Upload Date | Fri, 11 Feb 2022 04:32:32 +0000 |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 3650 Tower |
| Motherboard | Dell Inc. 0NDYHG |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 128.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA T600 |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.33 GHz |
| Multiprocessor Count | 10 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 4.00 GB 5.00 GHz |
| CUDA Score | 28266 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
34287
8.87 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
14133
884.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
82601
116.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
24562
4.33 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
22694
1.25 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
85404
990.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8719
67.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25206
621.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11671
241.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
129340
3445.1 FPS |
|
|
SFFT
|
14556
200.5 Gflops |