| Upload Date | Sat, 28 Dec 2019 21:15:57 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion x360 Convertible 14m-dh1xxx |
| Motherboard | HP 866E |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10210U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.79 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.10 GHz |
| Device Memory | 3.12 GB |
| OpenCL Score | 4366 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3919
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
2468
154.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
11456
16.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2969
523.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3723
204.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
8807
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3053
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4394
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
2491
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
18375
489.4 FPS |
|
|
SFFT
|
1658
22.8 Gflops |