| Upload Date | Fri, 19 Nov 2021 04:08:29 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 9 |
| Model | rockchip con.vmi.brahma.modelname |
| Model ID | rockchip con.vmi.brahma.modelname |
| Motherboard | rk30sdk |
| Governor | interactive |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 1.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.42 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 1.80 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.75 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | ARM |
| Platform Name | ARM Platform |
| Device Vendor | ARM |
| Device Name | Mali-T860 |
| Compute Units | 4 |
| Maximum Frequency | 5 MHz |
| Device Memory | 3.75 GB |
| OpenCL Score | 571 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
374
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
413
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
1143
1.62 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
471
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
490
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
1471
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
633
4.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
811
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
234
4.85 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1601
42.7 FPS |
|
|
SFFT
|
183
2.52 Gflops |