| Upload Date | Tue, 19 Oct 2021 06:45:17 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B89 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M MORTAR (MS-7B89) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.85 GHz |
| Maximum Frequency | 3848 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1732 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon(TM) RX Vega 11 Graphics |
| Vulkan Score | 18981 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15945
4.13 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
8104
507.3 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
58170
82.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11024
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
25928
1.43 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
69929
810.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7713
59.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14446
356.1 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7093
146.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
120337
3205.3 FPS |
|
|
SFFT
|
8065
111.1 Gflops |