| Upload Date | Fri, 13 Dec 2019 00:28:44 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 9 |
| Model | Samsung Galaxy S8+ |
| Model ID | samsung SM-G955F |
| Motherboard | universal8895 |
| Governor | interactive |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.69 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.31 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.59 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | ARM |
| Platform Name | ARM Platform |
| Device Vendor | ARM |
| Device Name | Mali-G71 |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 5.00 MHz |
| Device Memory | 3.56 GB |
| OpenCL Score | 3694 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
4508
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
3856
241.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
11738
16.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2368
417.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2617
143.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
7578
87.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1480
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4923
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1564
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
13648
363.5 FPS |
|
|
SFFT
|
1172
16.1 Gflops |