| Upload Date | Thu, 12 Dec 2019 21:29:19 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.1 (Build 19B88) |
| Model | iMac (21.5-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-63001698E7A34814 iMac19,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1333 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | ATI Radeon Pro 560X Compute Engine |
| Compute Units | 16 |
| Maximum Frequency | 1.00 GHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 18776 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
21990
5.69 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
13473
843.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
58029
82.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
16357
2.89 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
17364
954.5 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
44478
515.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4561
35.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15755
388.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7207
149.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
62682
1669.6 FPS |
|
|
SFFT
|
14504
199.8 Gflops |