| Upload Date | Thu, 12 Dec 2019 17:26:55 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 9 |
| Model | LG V40 ThinQ |
| Model ID | LGE LM-V409N |
| Motherboard | sdm845 |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.77 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.77 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.52 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 2 |
| Maximum Frequency | 1.00 MHz |
| Device Memory | 2.76 GB |
| OpenCL Score | 1996 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2352
608.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1694
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
5149
7.28 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2389
421.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1434
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
8864
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
830
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1137
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
440
9.10 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
11218
298.8 FPS |
|
|
SFFT
|
689
9.49 Gflops |