| Upload Date | Thu, 12 Dec 2019 11:36:38 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion x360 Convertible 14-dh1xxx |
| Motherboard | HP 8670 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4.89 GHz |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.79 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce MX250 |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1.58 GHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 11893 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15148
3.92 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
7708
482.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
25682
36.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
11918
2.10 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6903
379.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
31162
361.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5593
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10088
248.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4974
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
37174
990.2 FPS |
|
|
SFFT
|
8393
115.6 Gflops |