| User | austephen |
| Upload Date | Fri, 06 Aug 2021 02:03:19 +0000 |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 43518N2 |
| Motherboard | LENOVO LENOVO |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-1620 v2 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3899 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Ivy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR3 SDRAM 799 MHz |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro K600 |
| Compute Units | 1 |
| Maximum Frequency | 875 MHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| OpenCL Score | 1848 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2634
681.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1313
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
3166
4.48 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1732
305.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1918
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
6963
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
443
3.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1562
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
805
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
6941
184.9 FPS |
|
|
SFFT
|
879
12.1 Gflops |