| User | secondike |
| Upload Date | Sun, 17 Nov 2019 15:11:27 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B450M-A |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.67 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Summit Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce GTX 1660 SUPER |
| Vulkan Score | 39832 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
51950
13.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
39464
2.47 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
108868
154.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
21108
3.72 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
44686
2.46 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
44777
519.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14977
115.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29709
732.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
20572
425.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
168268
4481.9 FPS |
|
|
SFFT
|
27579
379.9 Gflops |