| User | MrM0nkey |
| Upload Date | Wed, 13 Nov 2019 15:20:03 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.1 (Build 19B88) |
| Model | Mac Pro (Late 2013) |
| Model ID | MacPro6,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F60DEB81FF30ACF6 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5820K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1200 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | ATI Radeon RX Vega 64 Compute Engine |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1.66 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 55819 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
56606
14.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
32268
2.02 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
293856
415.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
24501
4.32 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
54189
2.98 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
213899
2.48 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14413
111.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
46105
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
18113
374.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
208309
5548.5 FPS |
|
|
SFFT
|
42889
590.8 Gflops |