| User | nepaltnf |
| Upload Date | Tue, 03 Nov 2020 06:49:34 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.13.6 (Build 17G14033) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5690 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 666 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | NVIDIA |
| Device Name | GeForce GTX 980 Ti |
| Compute Units | 22 |
| Maximum Frequency | 1.19 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 41771 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
51187
13.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
21000
1.31 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
132236
187.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
48576
8.57 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
30079
1.65 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
98692
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15757
121.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35095
865.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
14910
308.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
187005
4981.0 FPS |
|
|
SFFT
|
21375
294.4 Gflops |