| Upload Date | Sun, 13 Oct 2019 22:41:23 +0000 |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. SABERTOOTH Z77 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.41 GHz |
| Maximum Frequency | 3.91 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 668 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Bonaire |
| Board Name | AMD Radeon (TM) R7 360 Series |
| Compute Units | 12 |
| Maximum Frequency | 1.05 GHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 15562 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
20881
5.40 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
10946
685.2 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
36513
51.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
16225
2.86 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
13875
762.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
37752
437.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3412
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13110
323.1 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
5818
120.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
53764
1432.0 FPS |
|
|
SFFT
|
13059
179.9 Gflops |