| User | darklynx |
| Upload Date | Thu, 26 Sep 2019 19:01:22 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9370 |
| Motherboard | Dell Inc. 0F6P3V |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8550U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.83 GB DDR3 SDRAM 1063 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce RTX 2070 |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1.62 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 78299 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
95876
24.8 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
63641
3.98 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
271603
384.1 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
70937
12.5 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
68910
3.79 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
170230
1.97 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25579
196.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
79429
1.96 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
29324
606.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
163877
4365.0 FPS |
|
|
SFFT
|
50365
693.8 Gflops |