| User | Bawa |
| Upload Date | Fri, 29 May 2020 12:36:10 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.4 (Build 19E287) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2017) |
| Model ID | iMac18,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-BE088AF8C5EB4FA2 iMac18,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1499 MHz |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 580 |
| Metal Score | 47475 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
55704
14.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
43183
2.70 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
146236
206.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
32330
5.70 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
52309
2.88 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
116884
1.36 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9919
76.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34185
842.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
15070
311.7 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
199234
5306.8 FPS |
|
|
SFFT
|
39008
537.3 Gflops |