| User | Bawa |
| Upload Date | Fri, 29 May 2020 05:09:58 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z170-D3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z170-D3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Radeon RX 580 Series |
| Vulkan Score | 31092 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15487
4.01 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
31362
1.96 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
119859
169.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10980
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
35089
1.93 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
118909
1.38 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8111
62.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
51297
1.26 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10206
211.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
236803
6307.5 FPS |
|
|
SFFT
|
9787
134.8 Gflops |