| User | vandelay |
| Upload Date | Sun, 24 May 2020 16:47:55 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B360M-DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B360M DS3H |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G5400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GT 710 |
| Compute Units | 1 |
| Maximum Frequency | 954 MHz |
| Device Memory | 1.00 GB |
| OpenCL Score | 1935 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
2514
650.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1411
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
3868
5.47 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1681
296.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1957
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
5625
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
520
4.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1746
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
826
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
7802
207.8 FPS |
|
|
SFFT
|
957
13.2 Gflops |