| User | dothinh115 |
| Upload Date | Sun, 24 May 2020 07:42:50 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z390 ACE (MS-7B12) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 922 EHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce RTX 2080 SUPER |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.84 GHz |
| Multiprocessor Count | 48 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 8.00 GB 7.75 GHz |
| CUDA Score | 138917 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
148336
38.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
77713
4.86 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
484094
684.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
101388
17.9 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
136023
7.48 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
490099
5.68 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
33421
257.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
127150
3.13 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
42819
885.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
699006
18618.6 FPS |
|
|
SFFT
|
77498
1.07 Tflops |