| User | McKnuty |
| Upload Date | Sat, 23 May 2020 21:43:46 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Datacenter (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z600 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 0B54h |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| Maximum Frequency | 3.46 GHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Westmere-EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 36.00 GB DDR3 SDRAM 664 MHz |
| Channels | 3 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Quadro GP100 |
| Vulkan Score | 67108 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
62554
16.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
58134
3.64 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
163115
230.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
62040
10.9 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
68085
3.74 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
135985
1.58 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16788
129.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
68891
1.70 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
19827
410.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
219285
5840.8 FPS |
|
|
SFFT
|
72561
999.5 Gflops |