| User | McKnuty |
| Upload Date | Sat, 23 May 2020 21:42:34 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Datacenter (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z600 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 0B54h |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| Maximum Frequency | 3.46 GHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Westmere-EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 36.00 GB DDR3 SDRAM 664 MHz |
| Channels | 3 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | Quadro GP100 |
| Compute Units | 56 |
| Maximum Frequency | 1.44 GHz |
| Device Memory | 16.0 GB |
| OpenCL Score | 82967 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
102024
26.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
73673
4.61 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
227347
321.5 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
78560
13.9 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
56105
3.08 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
225755
2.62 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
22948
176.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
87018
2.14 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
23457
485.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
187643
4998.0 FPS |
|
|
SFFT
|
85795
1.18 Tflops |