| User | dothinh115 |
| Upload Date | Fri, 22 May 2020 17:35:52 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B12 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z390 ACE (MS-7B12) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5.00 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1800 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce RTX 2080 |
| Compute Units | 46 |
| Maximum Frequency | 1.86 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 124201 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
135082
35.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
94766
5.93 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
468114
662.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
99420
17.5 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
99189
5.45 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
271272
3.15 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
33959
261.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
124332
3.06 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
44769
926.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
483004
12865.2 FPS |
|
|
SFFT
|
74123
1.02 Tflops |