| User | ryantkelly |
| Upload Date | Fri, 22 May 2020 12:15:30 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.39 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | Ellesmere |
| Board Name | Radeon RX 570 Series |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 1.27 GHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 40233 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
51358
13.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
31747
1.99 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
105376
149.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
32710
5.77 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
43272
2.38 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
107526
1.25 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7869
60.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36414
897.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12226
252.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
138924
3700.4 FPS |
|
|
SFFT
|
35136
484.0 Gflops |