| User | Sindicate14 |
| Upload Date | Thu, 21 May 2020 10:13:16 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX Z270E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.80 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1080 Ti |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1.68 GHz |
| Device Memory | 11.0 GB |
| OpenCL Score | 66663 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
111230
28.8 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
71963
4.50 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
192531
272.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
61055
10.8 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
21630
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
322762
3.74 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20156
155.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
91536
2.26 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
13416
277.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
216731
5772.8 FPS |
|
|
SFFT
|
32785
451.6 Gflops |