| User | RickGB |
| Upload Date | Tue, 19 May 2020 22:57:51 +0000 |
| Views | 13 |
| Notes | Run with TurboBoost On |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.4 (Build 19E287) |
| Model | MacBook Pro (16-inch Late 2019) |
| Model ID | MacBookPro16,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E1008331FDC96864 MacBookPro16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9980HK |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 1333 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon Pro 5500M Compute Engine |
| Compute Units | 24 |
| Maximum Frequency | 1.45 GHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 32651 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
33285
8.61 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
25015
1.57 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
97120
137.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
24642
4.35 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
28825
1.58 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
79163
917.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8664
66.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33483
825.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
11615
240.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
116998
3116.4 FPS |
|
|
SFFT
|
25082
345.5 Gflops |